10 نکته مهم برای کاهش مصرف سوخت

بنزین

10 نکته مهم برای کاهش مصرف سوخت

در روزهایی که سوخت خودرو بسیار گران قیمت می باشد، هر راننده ایی باید راهکارهای کاهش مصرف سوخت را بداند. در این مقاله  10 مورد اصلی کاهش مصرف بنزین خودرو را به شما معرفی می کنیم.

تنظیم باد لاستیک ها

یکی از عمده دلایل بالا رفتن تدریجی مصرف سوخت تنظیم نبودن باد لاستیک های خودرو می باشد که نسبت به وزن خودرو ، جنس لاستیک ها و فصل باید تنظیم گردد.

تنظیم باد لاستیک

درب باک و تاثیر آن بر روی مصرف سوخت

شاید خیلی ها اطلاع نداشته باشند که ممکن است با فرار گاز بنزین مصرف سوخت خودرو افزایش پیدا کند، و در ضمن آسیب زیادی به محیط زیست میزند توجه داشته باشید که یکی از ارزانترین راهکارهای کاهش مصرف سوخت، تعویض درب باک می باشد.

درب باک خودرو

کاهش وزن خودرو

بارهای اضافه از صندوق عقب را کاهش بدهید، هرچه وسیله های غیر کاربردی در خودرو کمتر باشد. در قبال آن وزن کمتری روی چرخ های خودرو  است به همین خاطر مصرف بنزین خودرو  کاهش پیدا می کند.

باربند خودرو

تنظیم انژکتور

گران ترین عضو کاهش دهنده مصرف سوخت را شاید بتوان سوزن انژکتور نام برد، اگر مصرف سوخت نامتعادل دارید و حس میکنید مصرف خیلی بیش از حد مجاز است حتما نزد یک تعمیرکار انژکتور خودرو  بروید و اقدام به شستشوی سوزن ها کنید و اگر مصرف کاهش پیدا نکرد مجبور به تعویض سوزن های انژکتور هستید.

انژکتور ماشین

دورموتور بالا

یکی دیگر از دلایل افزایش مصرف سوخت رانندگی با دور موتور بالا است. هرچه بیشتر به موتور فشار بیاورید، مصرف سوخت بالاتر می رود.

دور موتور

رینگ اسپرت

سنگین بودن چرخ های خودرو میتواند مصرف را افزایش دهد، استفاده از رینگ اسپرت های سنگین هم میتواند به جلوبندی خودرو آسیب بزند وهم مصرف سوخت را افزایش دهد.

رینگ اسپرت

درجا کارکردن خودرو

روشن بودن موتور در زمان پارک خودرو هم میتواند به خودرو آسیب بزند وهم مصرف سوخت را بالا می برد. حتما اگر بیش از 2 دقیقه قصد توقف دارید موتور خودرو را خاموش نمایید.

استارت زدن ماشین

ریمپ ECU

یکی از روش های جدید کاهش مصرف سوخت  ریپ کردن ECU یا کامپیوتر خودرو هست که باید حتما نزد یک متخصص کامپیوتر خودرو انجام گردد.

ریمپ

روغن موتور

از روغن موتورهایی استفاده کنید که پایین ترین گرانروی یا همان رقیق بودن را داشته باشند، روغن هرچه رقیق تر باشد مصرف سوخت کاهش پیدا میکند مثلا اگر از روغن  10w-30 استفاده میکنید آن را به 5w-30 تغییر دهید

روغن موتور خودرو

میزان فرمان

عبور از خیابان های پر از چاله میتواند فرمان و زوایای چرخ شما را از حالت استاندارد خارج کند ، تنظیم نبودن فرمان خودرو می تواند به موتور خودرو فشار بیاورد و حدود 10% مصرف سوخت را افزایش دهد.

فرمان خودرو

مرکز اجاره خودرو حامی رنت با سرویس به موقع و دقیق کلیه خودروهای موجود در ناوگان خود از بابت استاندارد بودن خودروها و صرفه جویی در مصرف سوخت همواره در تلاش برای جلب رضایت مشتریان عزیز می‌باشد.