10 مشکل مربوط به ترمز خودروها

مشکلات ترمز خودروها

10 مشکل مربوط به ترمز خودروها

سیستم های ترمز جدید خودروها بسیار قابل اطمینان هستند ولی قطعات زیاد در ساخت آنها باعث معیوب شدن یک سری از قطعه ها میشوند در هرچند وقت یکبار باید بازدید و تست شوند .

1 – لنت ترمز خودروها

  • کم شدن سطح لنت ترمز ، فرسوده شدن لنت باعث میشود مسافت ترمزگیری افزایش پیدا کند . باعث این دو قسمن فلزی ترمز با یکدیگر تماس پیدا کند و باعث خط افتادن دیسک شود و به مرور زمان باعث سوت کشیدن لنت موقع ترمز گرفتن شود . زمان تعویض لنت موقعی است که از لنت صدای جیر جیر شنیده شود یا سطح روغن ترمز کم شود .

2 – دیسک های ترمز :

  • سطح دیسک ها کاملا باید صاف ، بدون پله ، خط و خش باشد . حتما به خاطر داشته باشید که در مواقعی که مسافت طولانی را رانندگی کردید به کارواش نروید ، آب گرفتن روی دیسک ها موجب تاب افتادن دیسک ها میشود .اگر سطح دیسک به حد زیادی داغ شود قدرت ترمز گرفتن خودروها کاهش پیدا میکند .

3 – نشت روغن ترمز :

  • نشت روغن ترمز معمولا به دلیل خرابی سیستم هیدرولیک می تواند باشد . وقتی هنگام ترمز گرفتن پدال خیلی پایین تر از سطح نرمال و همیشگی خود عمل میکند این نشان از نشتی در سیستم روغن ترمز می باشد . وجود روغن پشت لاستیک ها و روی زمن در هنگام پارک یکی از نشانه های خرابی سیستم روغن ترمز خودرو می باشد .

4 – درگیر بودن دائمی لنت ترمز با سطح دیسک ترمز :

  • کالیپر ترمز باعث میشود لنت ها با دیسک ترمز به یکدیگر چسبیده شود و در آخر خودرو متوقف شود . اگر نگهدارنده و پین های ترمز که پیستون های بر روی آن قرار گرفته است معیوب شوند ، لنت و دیسک دائم بر روی هم هستند و به همین علت خودرو همیشه به یک سمت کشش دارد . شتاب گیری خودرو هم به همین علت افت میکند . این مشکلات به مرور زمان برای قطعات دیگر خودروها خرابی ایجاد می کند .

6 – دود کردن لنت های ترمز

  • زیاد شدن حرارت لنت ها در اثر ترمز های متعدد که معمولا در مسافت های طولانی در جاده های پر فراز و نشیب صورت میگیرد . باعث این میشود لنت ها سوخته و دود کند . بر اثر سوختن لنت ها ، باعث آینه شدن لنت ها میشود . که در مرور زمان کیفیت ترمز خودرو کاهش پیدا میکند .

7 – سنسور ترمز

  • خرابی در سنسور ترمز خودرو باعث روشن شدن چراغ چک خودرو یا چراغ ABS  میشود . برای تشخیص خرابی سنسور می توانید در مراکز تخصصی از دیاگ استفاده کنید .

8 – مشکل در شلنگ روغن ترمز :

  • ممکن است شلنگ انتقال روغن ترمز به لنت ها معیوب باشد و بطور یکسان روغن تقسیم نشود و به همین علت در هنگام ترمز گرفتن خودرو به یک سمت کشیده میشود .

9 – ترمز دستی

  • یکی از پیش و پا افتاده ترین مشکلات ترمز ممکن است باز حرکت از بالا بودن ترمز دستی باشد . یا درگیر بودن ترمز دستی با چرخ می تواند باعث سوت کشیدن چرخ ها شود . حتما همیشه قبل حرکت از پایین بودن ترمز دستی مطمئن شوید . در صورت بالا بودن بعد از حرکت به مرور زمان آسیب جدی به سیستم ترمز خودرو وارد میشود .

10 – چراغ ترمز

  • یکی از مهم ترین و جدی ترین مشکلات در خودروها روشن شدن چراغ ترمز می باشد . هیچ وقت این اخطار را دست کم نگیرید . حتما بعد از روشن شدن چراغ ترمز به اولین تعمیرگاه مراجعه کنید . این را به یاد داشته باشید که هیچ وقت با چراغ ترمز روشن رانندگی نکنید .

برای خواندن سایر مقالات به  قسمت وبلاگ مرکز اجاره خودرو حامی مراجعه فرمایید .

 

اینستاگرام حامی رنت

برای اطلاع از مسابقه ها ، قیمت های به روز خودرو ها و موجود به روز خودرو ها به صفحه اینستاگرام مرکز اجاره خودرو حامی رنت بپیوندید .