7 نکته مهم در مورد گیربکس اتومات

گیربکس اتومات

7 نکته مهم در مورد گیربکس اتومات

گیربکس اتومات و 7 نکته خواندنی در مورد آن

با عوض شدن نسل خودرو ها در ایران روز به روز شاهد افزایش خودروهایی با دنده اتومات هستیم . گیربکس اتومات با اینکه برای راننده خودرو سهولت و راحتی را در بردارد ولی شرایط نگهداری و محافظت خاصی را دارد . در این مقاله به نکاتی میپردازیم که طول عمر گیربکس خودروی شما را افزایش می دهد .

1 – گاز دادن در جا قبل از حرکت

 

این حرکت عادت خیلی از دنده دستی سوار ها است . این کار باعث اصطحکاک بیشتر قطعات شده و در طولانی مدت باعث خرابی گیربکس خودرو می شود .

2- تغییر وضعیت دنده پشت چراغ قرمز

 

خیلی از متخصص های اتومبیل نظر بر این دارند که در هنگام توقف های کوتاه نباید وضعیت دنده را تغییر داد ، توصیه شده در توقف های کوتاه خودرو پایتان روی ترمز قرار دهید و دنده اتومات روی حالت D بماند . در بسیاری از موارد تغییر حالت دنده موجب استهلاک بیشتر گیربکس های اتوماتیک می شود .

3 – خلاص کردن در شیب

 

این کار آسیب های جدی به گیربکس خودرو می زند ، در ضمن باعث رانندگی پر خطر میگردد ، زیرا رانندگی در حالت دنده خلاص بسیار سخت و غیرقابل کنترل می باشد .

4 – تغییر حالت دنده در خودرو درحال حرکت

 

تغییر حالت دنده از D به N در حال حرکت خودرو آسیب جدی به گیربکس میزند . در صورت خلاص کردن اتومبیل در حال حرکت حتما باید توقف کنید بعد به حالت D برگردید . همیشه برای تغییر وضعیت دنده باید پای شما رو ترمز باشد .

5 – قرار دادن روی حالت P قبل از توقف کامل

 

در گیربکس اتومات یک پین قفل کننده در دنده وجود دارد که باعث قفل شدن گیربکس میشود و از حرکت خودرو جلوگیری میشود . اگر قبل از ایستادن کامل خودرو و زمانی که پا روی ترمز نباشد خودرو را روی P قرار دهید باعث خورد شدن پین میشود .

 

6 – ایستادن در سطوح شیبدار

 

توصیه میشود در مکان هایی که شیب دار هستند ، قبل از اینکه خودرو را در حالت پارک قرار دهید ، پا روی ترمز گذاشته و ترمز دستی اتومبیل را کشیده و بعد در حالت P قرار دهید . این کار از آمدن فشار اضافه به گیربکس خودرو جلوگیری می کند .

7 – شتاب گیری ناگهانی

 

در حالی که خودرو در حرکت باشد ، به طور ناگهانی شتاب گیری کنید و به قول معروف تخته گاز کنید ، فشار زیادی به گیربکس خودرو آوورده میشود . این کار در دراز مدت آسیب های بسیار جدی به دنده اتومات میزند . باعث تقه زدن و پاره شدن دسته گیربکس خودرو میشود .

با پیوستن به اینستاگرام ما از موحودی خودرو ها و قیمت آنها مطلع شوید

 

ورود به پیج اینستاگرام حامی رنت

برای اطلاع از اجاره خودرو های دنده اتومات می توانید به صفحه لیست قیمت مراجعه فرمایید

 

ورود به صفحه لیست قیمت