کمک فنر خودرو و نشانه های خرابی آن

نشانه های خرابی کمک فنر خودرو

کمک فنر خودرو و نشانه های خرابی آن

شاید خیلی از راننده ها خرابی کمک فنر خودرو را جدی نگیرند ، در صورت بروز ایراد در قطعه بسیار مهم خودرو مواردی نظیر عدم پایداری ، حتی حفظ نشدن تعادل و چپ شدن خودرو میشود . مهم ترین نشانه های خرابی کمک فنر خودرو را در مقاله زیر می توانید بخوانید :

۱- تغییرات ظاهری کمک فنر : بر اثر ضربات شدید به لاستیک خودرو مثل چاله و سرعت گیر ها یا تصادفات کمک فنر تغییر ظاهری کند . با چک کردن ارتفاع بین لاستیک و بدنه خودرو می توان به آن پی برد .

۲- تکان های نا متعارف :

اگر در موقع حرکت خودرو حرکت های غیرمعمول و نا متعارف دارد یا در هنگام ایستادن خودرو و ترمز زدن خودرو بیش از حد به سمت جلو خوابیده شود این یکی از نشانه های خرابی کمک فنر خودرو می باشد .

۳- نشتی :

سیال روغنی باید در کمک فنرها وجود داشته باشد در صورت روغن زدن سر کمک ها یا دور آن مشاهده شود حتما باید کمک فنر تعویض شود .

۴ – جهش چرخ ها :

در صورتی از مسیرهای ناهموار و داری پست و بلندی در حال تردید هستید و چرخ به صورت غیر معمول بالا و پایین شود ، با عبارتی بازی محورها و چرخ ها بیشتر شود این پدید نشان دهنده خرابی کمک فنر ها است .

۵- کشیده شدن فرمان :

در هنگام حرکت وقتی فرمان اتومبیل رو رها کرده و خودرو به یک سمت کشیده میشود . یکی از نشانه های خرابی کمک فنر خودرو می باشد ، که با مراجعه به تعمیرکار متخصص از ایراد آن مطمئن شوید .

۶ – فرسودگی سریع لاستیک ها :

اگر خودروی شما زود به زود لاستیک مصرف میکند یا یک سمت لاستیک خورده میشود این هم یکی دیگر از نشانه های خرابی کمک فنرها می باشد

۷ – صدای اضافه :

خرابی کمک فنرها می تواند باعث ایجاد صدای تقه مانندی در اتاق ماشین شود . که در هنگام عبور از دست اندازها به شدت شنیده شود . این ایراد می تواند از شل بودن پیچ های نگه دارنده کمک باشد . در صورت دیر تعمیر کردن باعث ایجاد سر و صدا دائمی در اتاق خودرو می شود .

INSTAGRAM

با پیوستن به پیج حامی رنت از آخرین موجودی ، تصاویر و قیمت های به روز خودرو مطلع شود .

لینک ورود 

شرایط اجاره خودرو

اگر شما از طریق پیج اینستاگرام وارد سایت مرکز اجاره خودرو حامی رنت شده اید و میخواهید از شرایط اجاره خودرو مطلع شوید وارد لینک زیر شوید .

 

لینک ورود