مدارک لازم برای اجاره خودرو

مدارک لازم برای اجاره خودرو چیست؟ این سوالی است که اغلب مشتریان خودروهای اجاره ای در ذهن دارند. در این مطلب به طور کامل در مورد این مدارک توضیح خواهیم داد.

فرایند اجاره ی ماشین های متنوع از آن دسته روند هایی است، که اگر به شکل درستی از سوی مجموعه های کرایه اتومبیل طراحی شود، می تواند باعث ایجاد اعتماد دو سویه از جانب شرکت تامین کننده ی خودرو و اجاره کننده ی می شود. بنابراین هرچه که این کار با آگاهی و دقت بیشتری انجام شود، رضایت هر دو طرف بیشتر خواهد بود.

البته نباید فراموش کنیم که این شفافیت در روند اجاره خودرو می تواند ضامن رضایت مشتری در طول سفر و در زمان بازگشت اتومبیل به پارکینگ باشد. مواردی وجود دارد که مشتری، هرچه بیشتر بداند با اعتماد بیشتری این وسایل نقلیه را اجاره و رنت و هزینه را پرداخت می کند. این مشتری در آینده شرکت را به عنوان برندی معتبر در این صنعت خواهد شناخت و به دیگران معرفی خواهد کرد. به همین دلیل مهم است که فرد بداند هر کدام از مفاد قرار داد به چه معنایی است و چه مسئولیت قانونی و یا مالی را برای او ایجاد می کند.

مدارک لازم برای اجاره خودرو

چه مواردی در اجاره خودرو اهمیت دارد؟

مواردی مانند اینکه در صورت بروز هرگونه حادثه، تصادف یا سرقت، مسئولیت آن با کیست؟ و چه میزان از آن مربوط به شرکت و چه میزان بر عهده ی فرد اجاره کننده است.  یا این مطلب که تعهدات شرکت شامل چه مواردی است و چه مواردی را تضمین می کند. اهمیت زیادی دارد. به این سوالات خوب فکر کنید:

 1. شرکت سلامت فنی و عدم نقص در ظاهر خودرو را تضمین می کند؟
 2. این خودرو در مالکیت شرکت است یا فرد دیگری آن را به شرکت اجاره داده است. در صورت بروز مشکل با چه مسائل قانونی مواجه می شود؟
 3. در صورت بروز مشکل فنی و احتیاج به بررسی و حتی سرویس خودرو، گروهی برای امداد رسانی و راهنمایی و پشتیبانی وجود دارد؟ یا فرد از هیچ خدماتی پس از اجاره برخوردار نخواهد بود؟
 4. خودروی اجاره شده تمامی بیمه های لازم اعم از شخص ثالث و بدنه با پوشش کامل را دارا است؟
 5. و در نهایت اینکه این شرکت برای اجاره ی خودرو شیوه هایی متناسب با شرایط متقاضی دارد و از انعطاف کافی در مدارک لازم برای اجاره خودرو برخوردار است؟

حامی رنت و پاسخ به نیاز‌های مشتریان

مرکز اجاره خودروی حامی رنت با به کارگیری کارشناسان خبره و با تجربه می تواند به تمامی سوالات بالا پاسخ مناسب دهد و شما را در اجاره ی یک خودوری مناسب برای نیازتان همراهی کند. این شرکت تمامی مفاد قرارداد را به صورت روشن و واضح برای شما شرح می دهد و شما را با تمامی حقوق و البته مسئولیت هایتان آشنا می کند.

همچنین همه تضمین ها برای سالم بودن خودرو چه از نظر فنی و ظاهر مناسب را به شما ارائه می دهد. با توجه به اینکه تمام خودرو ها در مالکیت شرکت است. خیال شما را از بابت بروز مشکلات حقوقی در زمان ایجاد حوادث مختلف راحت می کند.

این پاسخ ها شاید پیش زمینه ای باشد برای بیان این مطلب که نوع مدارک لازم برای کرایه خودرو برای هر فرد و یا سازمانی با توجه به شرایط متقاضی قابل بررسی و انعطاف است و نهایت همکاری در این زمینه با مشتری خواهد شد. تا جایی که گاه برای برخی از سازمان و ارگان ها و افراد، هیچ شرایط خاصی وجود ندارد.

مدارک لازم برای اجاره خودرو چیست؟

شرایط و مدارک لازم برای اجاره خودرو :

 • داشتن حداقل 19 سال سن (فرد اجاره کننده باید حداقل یک سال از تاریخ صدور گواهینامه اش گذشته باشد.)
 • ارائه کارت شناسایی معتبر
 • چک یا سفته به مبلغ خودروی مورد اجاره
 • مدرک احراز سکونت یا شغلی (اجاره نامه، سند ملکی، فیش حقوقی یا جواز کسب)
 • 2 میلیون تومان جهت خلافی راهنمایی و رانندگی که تا 70 روز نزد شرکت می ماند.
 • افرادی که دسته چک ندارد می توانند از راه های جایگزین مانند اجاره خودرو بدون چک یا اجاره خودرو بدون مدارک و اجاره خودرو بدون سفته استفاده کنند.

نکته: مسافرانی که ساکن تهران یا کرج نیستند توجه داشته باشند که ارائه مدرکی از محل سکونت یا مدرک شغلی الزامی است همچنین امکان جایگزینی ودیعه نقدی برای این دسته مشتریان میسر نیست.

مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو

مدارک لازم کرایه اتومبیل برای افراد کارمند و شاغل دولتی و یا نظامی:

 1. کارت شناسایی
 2. گواهی اشتغال به کار از محل خدمت
 3. چک کارمندی به میزان مبلغ قیمت روز خودرو

مدارک لازم برای اجاره خودرو برای توریست ها ، مسافران و هموطنان مقیم خارج از کشور:

 1. اصل پاسپورت و یا اصل ویزا
 2. بلیط برگشت
 3. برای اطلاع از موجودی روز خودرو های مجموعه حامی رنت همچنین ارتباط با مشاوران ما همین امروز تماس بگیرید.