مدارک لازم برای اجاره خودرو

مدارک لازم برای اجاره خودرو

مدارک لازم برای اجاره خودرو

مدارک لازم برای اجاره خودرو چیست ؟ این سوالی است که اغلب مشتریان خودروهای اجاره ای در ذهن دارند در متن ذیل این مورد به طور کامل شرح داده شده است.

فرایند اجاره ی ماشین های متنوع در سطوح مختلف کیفیت و قیمت، یک نوع اعتماد دو سویه از جانب شرکت تامین کننده ی خودرو و اجاره کننده ی آن می باشد که هرچه با آگاهی بیشتر و دقیق تر صورت پذیرد، رضایت طرفین را حاصل می کند. در این میان فرد اجاره کننده از این روند بیشترین سود را خواهد برد و استفاده و البته لذتی را که از وسیله ی نقلیه ی کرایه ای می برد، برایش مطلوب تر خواهد بود. مواردی وجود دارد که مشتری، هرچه بیشتر بداند با اعتماد بیشتری این وسایل نقلیه را اجاره و هزینه را پرداخت می کند و آن شرکت را به عنوان برندی معتبر در این صنعت خواهد شناخت و به دیگران معرفی خواهد کرد. مثل اینکه فرد بداند هر کدام از مفاد قرار داد به چه معنایی است و چه مسئولیت قانونی و یا مالی را برای او ایجاد می کند. مواردی که بسیار مهم است.

مواردی همچون ذکر این نکته که در صورت بروز هرگونه حادثه، تصادف و یا سرقت، مسئولیت آن با چه فردی است و چه میزان از آن مربوط به شرکت و چه میزان بر عهده ی فرد اجاره کننده است و یا این مطلب که تعهدات شرکت شامل چه مواردی است و چه مواردی را تضمین می کند.

آیا شرکت سلامت فنی و عدم نقص در ظاهر خودرو را تضمین می نماید یا نه؟

آیا این خودرو در مالکیت شرکت است یا فرد دیگری آن را به شرکت اجاره داده است و در صورت بروز مشکل با چه مسائل قانونی مواجه می شود؟ و چه کسی مسئول است؟

آیا در صورت بروز مشکل فنی و احتیاج به بررسی و حتی سرویس خودرو، گروهی برای امداد رسانی و راهنمایی و پشتیبانی وجود دارد و یا فرد از هیچ خدماتی پس از اجاره برخوردار نخواهد بود؟

آیا خودروی اجاره شده تمامی بیمه های لازم اعم از شخص ثالث و بدنه را دارا می باشد؟

و آیا این شرکت برای اجاره ی خودرو شیوه هایی متناسب با شرایط متقاضی دارد و از انعطاف کافی در مدارک لازم برای اجاره خودرو برخوردار است یا تنها از یک شیوه ی خاص تبعیت می کند؟

این سوالات و پاسخ شایسته به این موارد بسیار مهم، می تواند عیار و اعتبار شرکت اجاره دهنده ی خودرو را مشخص نماید و یک اطمینان قلبی و یا عدم اطمینان را در مشتری ایجاد کند.

مرکز اجاره خودروی حامی رنت با به کارگیری مجموعه ای از کارشناسان خبره و با تجربه می تواند به تمامی سوالات شما پاسخ مناسب دهد و شما را در اجاره ی یک خودوری مناسب برای مورد استفاده ی شما راهنمایی نماید. این شرکت تمامی مفاد قرارداد را به صورت روشن و واضح برای شما شرح داده و شما را با تمامی حقوق و البته مسئولیت هایتان آشنا می کند. همچنین تمامی تضمین ها برای سالم بودن خودرو چه از نظر فنی و ظاهر مناسب را به شما ارائه می دهد و با توجه به اینکه بیشتر خودرو ها در مالکیت شرکت می باشد خیال شما را از بابت بروز مشکلات حقوقی در زمان ایجاد حوادث مختلف راحت می کند.

این پاسخ ها شاید پیش زمینه ای باشد برای بیان این مطلب که نوع مدارک لازم برای اجاره خودرو برای هر فرد و یا سازمانی با توجه به شرایط متقاضی قابل بررسی و انعطاف است و نهایت همکاری در این زمینه با مشتری خواهد شد، تا جایی که گاه برای برخی از سازمان و ارگان ها و افراد، هیچ شرایط خاصی وجود ندارد.

در ادامه در راستای آشنایی بیشتر شما، قسمتی از مدارک لازم برای اجاره خودرو را خدمتتان ارائه می دهیم.

   شرایط اجاره ماشین بدون راننده:

شرایط  و مدارک لازم برای اجاره خودرو ویژه شهروندان ساکن تهران و کرج :

ارائه و تحویل کارت شناسایی .

ارائه سند ملکی (و یا اجاره نامه به صورت موردی) در استان های تهران و البرز که به نام شخص اجاره کننده خودرو است.

ارائه چک بانکی و یا سفته به میزان ۲۰% بیشتر از قیمت روز خودرو.

شرایط اجاره خودرو برای هموطنان ساکن در سایر شهرها و استان های کشور:

ارائه و تحویل کارت شناسایی .

ارائه و تحویل چک و یا سفته به میزان ۲۰% بیشتر از مبلغ قیمت روز خودرو

ودیعه نقدی (میزان ودیعه بر اساس نوع خودرو متغیر است) . ( به صورت موردی بر اساس نوع خودرو انتخابی و … سند ملکی ، ضامن کاسب شاغل در تهران و یا کارمند رسمی دولتی دارای چک نیز مورد قبول است)

مبلغ اجاره خودرو بر اساس تعداد روز های مورد نظر.

شرایط اجاره ماشین برای افراد کارمند و شاغل دولتی و یا نظامی:

ارائه و تحویل کارت شناسایی

ارائه و تحویل گواهی عادی اشتغال به کار از محل خدمت.

ارائه و تحویل چک کارمندی به میزان ۲۰% بیشتر از مبلغ قیمت روز خودرو

شرایط اجاره خودرو بدون راننده برای توریست ها ، مسافران و هموطنان مقیم خارج از کشور:

اصل پاسپورت و یا اصل ویزا

بلیط برگشت

شرایط اجاره خودرو با راننده:

ارایه کارت شناسایی معتبر

پرداخت مبلغ اجاره خودرو بر اساس مدت زمان مورد نظر برای اجاره خودرو

نحوه رزرو اجاره اتومبیل بدون راننده و با راننده و کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اجاره خودرو :

خودرو اجاره ای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تعداد روز مورد نیاز برای اجاره خودرو را مشخص نمایید.

تاریخ و روز مورد نظر برای دریافت خودرو اجاره شده را مشخص نمایید.

نوع تحویل خودرو اجاره شده را (تحویل خودرو اجاره شده در شهر و محل مورد نظر شما ، فرودگاه و … و یا محل دفتر شرکت) را مشخص نمایید.

با راننده بودن اتومبیل کرایه و یا بی راننده بودن خودرو اجاره ای را مشخص کنید.

برای اشنایی بیشتر با شرایط اجاره و آگاهی از مفاد قرارداد کافیست با کارشناسان حامی رنت که 24 ساعته پاسخگوی شما خواهند بود تماس حاصل نمایید و تقاضا و شرایط خود را بیان کرده و بهترین راهنمایی را دریافت نمایید.

سوالات متداول در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز اجاره خودرو

مدارک برای هموطنان ایرانی شامل سند ملکی یا اجاره نامه یا جواز کسب یا ودیعه نقدی به همراه چک یا سفته
مدارک مورد نیاز مشتریان خارج از کشور پاسپورت محل اقامت و دپوزیت

در ازای دریافت کلیه مدارک مشتری هنگام تحویل خودرو به ایشان ، رسید تحویل با مهر شرکت داده می شود و همزمان با عودت خودرو ، کلیه مدارک به اجاره کننده خودرو برگشت داده می شود.

با واریز بیعانه به شماره حساب شرکت کمتر از ۲ ساعت خودرو را درب منزل خود تحویل بگیرید. در زمان تعطیلات حداقل ۷۲ ساعت قبل خودرو باید رزرو شود.

با بیمه طلایی حامی رنت در صورت بروز هر گونه تصادف شما مشمول پرداخت هیج گونه خسارت نمی شوید و خودرو جایگزین تقدیمتان میشود