دلایل کاهش روغن موتور خودرو

دلایل کاهش روغن موتور خودرو

همیشه یکی از معضلات صاحبان خودرو ، کم کردن سطح روغن موتور می باشد. در این مقاله به نکاتی میپردازیم که قطعا به شما کمک خواهد کرد که دلایل کاهش روغن موتور خودرو خود را پیدا کنید .

1- روغن سوزی : روغن موتور به قسمت احتراق راه پیدا می کند و همراه با بنزین سوخته میشود که موجب کم شدن سطح روغن خودرو میشود . دلایل روغن سوزی می تواند فرسودگی پیستون ها ، دیواره سیلندرها ، خرابی واشر سر سیلندر و میل لنگ خودرو باشد .

2- روغن نا مناسب : انتخاب روغن نا مناسب با موتور خودرو ، فصل رانندگی ، غلظت روغن تاثیر زیادی در کم شدن سطح آن دارد . شما به کمک سرویس کار روغن ، می توانید نوع روغن مناسب فصل گرما و سرما را انتخاب کنید .

3 – سبک رانندگی : سبک رانندگی شما می تواند یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در کم کردن روغن موتور داشته باشد . اگر شما از آن دسته افرادی هستید که با دور موتور بالا با خودرو رانندگی کنید با منتظر کم شدن سطح روغن باشد .

4 – دمای بالای موتور : اگر موتور خودرو بیش از حد ، حرارت بالایی داشته باشد موجب تبخیر روغن می شود . در نتیجه سطح آن زودتر از حدل معمول کاهش پیدا میکتد ، شما می توانید از کارشناس خودرو دلایل خرابی یکی از مواردی که موجب بالا رفتن دمای موتور میشود را جویا شوید .

5- طراحی موتور : بعضی از شرکت های خودرو سازی به مصرف کنندگان خود اطلاع رسانی میکنند که حرارت موتور خودرو شما بالا هستش ، ممکن است شما به صورت دست دو از خودرو استفاده کنید و از شرایط موتور اطلاع نداشته باشید . خودرو های پورشه و بی ام و  از آن دسته ماشین هایی هستند که موتور هایی با حرارت بالا دارند و به طور نرمال هر 1000 کیلومتر 1 لیتر روغن کم می کند .