دیسک ترمز و دلایل لرزش خودرو هنگام ترمز

دلایل خرابی دیسک ترمز

دیسک ترمز و دلایل لرزش خودرو هنگام ترمز

آیا این مشکل دیسک برای شما پیش آمده است ؟

شاید تا کنون برای شما در حالتی که ترمز میگیرد خودرو زیر پای شما بلرزد . این حالت همراه با صدای جیر جیر یا زوزه چرخ ها است . بیشتر این مشکل از خرابی دیسک و برای چرخ های جلو اتفاق می افتد .

دلایل خرابی دیسک ترمز

این لرزش ها به دلیل تاب برداشتن دیسک ها می باشد . در مواقعی راننده به مراتب و پشت هم ترمز میگیرد مانند رانندگی در جاده های سراشیبی ، این اتفاق تا زمانی صورت میگیرد که دیسک ها سرخ میشود .

این اتفاق باعث تاب برداشتن دیسکها و کم شدن کارایی ترمز های خودرو میشود .

در این حالت عملکرد پدال ترمز شبیه حالتی است که ترمز هوا داشته باشد .

مرتبا پدال نوسان داشته و تکان های شدید را باعث می شود و ترمزگیری به سختی صورت میگیرد .

چند پیشنهاد برای حل مشکل

1 – در صورتی که از پدال ترمز زیاد استفاده میکنید ، حتما در موقع رانندگی از جاهایی که آب بر روی زمین است عبور نکنید ، پاچیدن آب بر روی دیسک باعث تاب برداشتن آن میشود .

2 – در هنگامی که به مدت طولانی رانندگی کردید ، هیچگاه به کارواش مراجعه نکنید . اگر هم قصد رفتن دارید . حتما صبر کنید تا به قدر کافی چرخ های خودرو خنک شوند .

3 – از لنت های ترمز شرکتی و باکیفیت استفاده کنید . زیرا لنت های تقلبی باعث خورده شدن سطح دیسک میشود .

4 – لنت خودرو را به موقع تعویض نمایید ، در صورت تعویض دیر هنگام باعث پله شدن یا لبه زدن دیسک میشود .

5 – برای تست لنت ها مرغوب ، لنت نو را به سطح دیسک بسابید و در صورت ریختن براده های ریز ، جنس لنت ها مرغوب میباشد  در صورتی صابونی بودن لنت و نریختن براده ، این لنت هنگام ترمز گیری صدا خواهد داد و باعث داغ شدن دیسک میشود .

لیست قیمت خودرو

در صورتی که از طریق پیج اینستاگرام مرکز اجاره خودرو حامی رنت وارد سایت ما شدید ، می توانید لیست قیمت اجاره رو در از طریق لینک زیر مشاهده فرمایید .

ورود به صفحه لیست قیمت 

اینستاگرام حامی رنت

اگر هنوز به پیج اینستاگرام مرکز اجاره خودرو حامی رنت نپیوستید این فرصت رو از دست ندید ، در پیج ما از موجود روزانه ، عکس های جدید خودرو ها مطلع شوید . در ضمن هر ماه یک قرعه کشی بزرگ در پیج برگزار میشود .

لینک ورود به صفحه اینستاگرام مرکز اجاره خودرو حامی رنت