خنک نکردن کولر اتومبیل

کولرخودرو

خنک نکردن کولر اتومبیل

دلایل خنک نکردن کولر اتومبیل خوتان را می توانید با خواندن این مقاله پیدا کنید .کولرخودرو

نکات فنی در مورد نگهداری کولرخودرو

کثیف بودن کنداسور یا رادیاتور یکی از دلایل خنک نکردن کولر اتومبیل

 

رادیاتور کولر خودرو در جلو موتور اتومبیل و رادیاتور آب قرار گرفته است ، ذرات گرد و غبار ، حشرات ، گیاهان ممکن است باعث کثیف شدن و گرفتگی شبکه های خارجی رادیاتور کولر خودرو شما میشود . کثیف بودن کنداسور کولر باعث بالا رفتن حرارت و گرم شدن در بازدهی کولر خودرو میشود به همین علت آمپر آب در ترافیک و سرعت کم بالا میرود که باعث خنک نکردن کولر اتومبیل  خواهد شد.

ضعیف شدن کولر اتومبیل به دلیل کثیف بودن اواپراتور داخل اتاق 

یکی از دلایل خنک نکردن کولر اتومبیل عبور دائمی هوا در تمام فصول از این ناحیه خودرو معمولا لایه ایی از گرد و غبار بر روی این قسمت قرار می گیرد . آلوده شدن اواپراتور علاوه بر اینکه باعث کم شدن خنکی کولر میشود ، باعث ایجاد بوی نامطبوع در کابین خودرو میشود .

عدم کارکرد مناسب کولر اتومبیل به دلیل خرابی دریچه ها و محفظه های ورودی هوا

معیوب یا تنظیم نبودن دریچه های کنترل گرما و سرما سیستم بخاری و کولر باعث افت کارآیی کولر و بخار در فصول مختلف میشود . این اشکالات معمولا به دلیل باز و بست سیستم صوتی یا داشبورد پیش می آید

ضعیف شدن کولر اتومبیل به دلیل خرابی فن کندانسور 

خراب بودن فن کندانسور مشکلات زیاد به بار می آورد که باعث افت دما و باد گرم کولر و خنک نکردن کولر اتومبیل می شود . حتما قبل از هر اقدامی فن کندانسور کولر را چک کنید .

کم بودن گاز کولر باعث خنک نشدن کولر اتومبیل می شود؟

یکی دیگر از عمده مشکلات بازدهی کم کولر کم بودن گاز در کمپرسور کولر می باشد که با تستر های موجود در مراکز تخصصی کولر می توان مشکل آن را بر طرف نمود .

نشتی در لوله های کمپروسور باعث خنک نکردن کولر اتومبیل می شود

نشتی در لوله های انتقال گار به کمپروسور کولر می تواند باعث باد گرم کولر باشد . با درست کردن کف آب می توانید نشتی رو پیدا کنید و مشکل کم کردن گار کولر را برطرف نمایید . حتما این کار را در مراکز تخصصی اتومبیل انجام دهید .

رانندگی با فشار زیاد ( تخته گار )

یکی از پیش پا افتاده ترین دلایل خوب کار نکردن کولر اتومبیل رانندگی پر گاز یا همون تخته گاز می باشد . اغلب اتومبیل ها دارای مکانیزمی هستند که بعد فشردن پدال گاز تا انتها کمپرسور کولر را قطع میکنند .


ما را در اینستاگرام دنبال کنید

با پیوستن به صفحه اینستاگرام ما ، می توانید آخرین تصاویر خودرو ها مشاهد فرمایید

 

لینک ورود به صفحه اینستاگرام مرکز اجاره خودرو حامی رنت 

 

صفحه لیست قیمت خودرو ها